Sobota, 2024-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

Policjant w przedszkolu

We wtorek 29 września odbyło się spotkanie dzieci z przedstawicielem policji, z Komendy Miejskiej w Łowiczu.

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Dlatego dziś policjantka zajmująca się sprawami prewencji rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypominała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz odpowiadały na zadawane pytania. Każdy przedszkolak otrzymał znaczek odblaskowy. Na zakończenie spotkania przedszkolacy serdecznie podziękowali pani policjantce za wizytę w przedszkolu.

Od dzisiaj na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.